فن بازار ارومیه نیازمند مکان فیزیکی مناسب در بافت مرکزی شهر است

حسن حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ارومیه، با اشاره به ضرورت راه اندازی “فن بازار ارومیه” اظهار داشت: لازمه ارائه و فروش محصولات تولید شده از سوی شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان غربی راه‌اندازی چنین بازاری است تا بتوان در قالب آن ارتباط بهتری بین کسب‌وکارهای جدید  این مجموعه با توده‌های مردم ایجاد شود.

وی با مثبت ارزیابی کردن افزایش ارتباط پارک علم و فناوری آذربایجان غربی با رسانه‌ها گفت: رسانه‌ها نقش غیر قابل کتمانی در معرفی ظرفیت‌های این مجموعه دارند و به همین  دلیل برگزاری تورهای رسانه‌ای برای بازدید از این مرکز در دستور کار قرار دارد.

 حیدری گفت: به متقاضیان واجد شرایط در محوطه ۱۷ هکتاری پارک علم و فناوری آذربایجان غربی زمین‌هایی به متراژ ۴۰۰ تا ۶۰۰ متر مربع واگذار می‌شود تا واحدهای تولیدی مورد نیاز خود را در همین اراضی احداث کنند.

وی تصریح کرد: واحدهایی که در پارک‌های علم و فناوری مستقر شوند از انواع مزیت‌ها برخوردارند از جمله معافیت مالیاتی و کمک‌های حمایتی مالی و علمی و پژوهشی تا با استفاده از آنها پروسه ارتباط دهی آنان با بازار کسب‌وکار و فروش به سرعت طی شود.

رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی گفت: هم اینک تعدادی از واحدهای مستقر در پارک علم و فناوری موفق به شکل دهی ارتباطات بین‌المللی با برخی کشورهای همسایه شده‌اند و قرار دادهای خوبی برای صادرات محصولات و تکنولوژی ایرانی به این کشورها منعقد کرده‌اند.

وی گفت: هر بار که پارک علم و فناوری آذربایجان غربی موفق به برگزاری یک نمایشگاهی در کشورهای همسایه می‌شود شرکت‌های تحت پوشش نیز می‌توانند قراردادهای خوبی در این نمایشگاه‌ها منعقد کنند بنابراین رویکرد این مجموعه برای برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی تقویت خواهد شد.

انتهای پیام/ ع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *