رونق تولید-۱۳|دشمنان با فشار اقتصادی سعی بر ایجاد نارضایتی بین مردم دارند

علی قربانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بجنورد با اشاره به نامگذاری سال ۹۸ توسط مقام معظم رهبری تحت عنوان «رونق تولید» اظهار داشت: چندین سال متوالی است که رهبر معظم انقلاب بر مسائل اقتصادی و حمایت از تولید داخلی تاکید دارند که این مهم اهمیت بحث تولید و حمایت از رونق تولید در کشور را نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه دشمنان ایران با فشار بر مسائل اقتصادی سعی بر ایجاد نارضایتی در بین مردم کشور دارند افزود: مهمترین و اصلی‌ترین موضوع که ریشه تمام مشکلات کشور است مباحث تولید است که در ۱۵ سال اخیر تولید ناخالص ملی کشور چندان افزایشی پیدا نکرده است.

‌عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قانون رفع موانع تولید در مجلس نتوانست مشکلات تولیدکنندگان را مرتفع کند خاطرنشان کرد: علی‌رغم تصویب قانون رفع موانع تولید در مجلس اما هنوز مشکلاتی در بخش تولیدی و تولید کنندگان وجود دارد که حل نشده است.

قربانی بهره‌های بانکی و سود مرکب بانک‌ها را یکی از موانع اصلی تولید در کشور عنوان کرد و ادامه داد: دریافت بهره‌های بانکی و سود مرکب از تولیدکنندگان و همچنین پرداخت مالیات بر ارزش افزوده برخی واحد‌های تولیدی کمر تولیدکنندگان را شکسته است.

وی اشتغال‌زایی و کاهش تورم را در گرو افزایش و حمایت از تولید عنوان کرد و ادامه داد: امسال رهبر معظم انقلاب بر روی اصلی‌ترین و مهم‌ترین مسئله اقتصادی کشور تاکید داشته چرا که در صورتی که که تولید افزایش یابد، ارز وارد کشور شده و تورم کاهش می‌باید ضمن اینکه اشتغال‌زایی را در پی خواهد داشت.

عضو مجمع نمایندگان استان خراسان‌شمالی بیشترین بخش تولیدی استان را در حوزه‌های کشاورزی و صنایع بیان کرد و افزود: واحد شمش آلومینای جاجرم با ظرفیت تولید سالیانه بیش از ۴۰ هزار تن شمش آماده بهره‌برداری است. همچنین عملیات اجرایی سد دربند از اردیبهشت ماه استارت می‌خورد.

قربانی با انتقاد از دولت مبنی بر عدم فراهم‌آوردن زیرساخت‌های اولیه در استان اضافه کرد: تا زمانی که مرکز استان به راه‌آهن متصل نباشد و جاده‌های اصلی آن چهار بانده نشود و همچنین سریال لغو پروازهای استان ادامه داشته باشد، سرمایه‌گذار رغبتی برای ورود به استان را ندارد.

انتهای پیام/ ز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *