‌تحقق «رونق تولید» سبب حل مشکل بیکاری و بهبود معیشت مردم می‌شود

محسن بیگلری عضو مجمع نمایندگان کردستان در مجلس گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سنندج، با اشاره به نام‌گذاری سال ۹۸ از سوی مقام معظم رهبری به نام «رونق تولید» بر لزوم حمایت از سرمایه‌گذاران واقعی تأکید کرد و اظهار داشت: چندین سال است که رهبر معظم انقلاب موضوع تحقق اقتصاد مقاومتی و توجه به اقتصاد درون‌نگر را مورد توجه قرار داده‌اند که پیام‌های مهمی را با نکات برجسته و مرتبط با حوزه‌های معیشتی مردم اعلام می‌دارد و نشان از لزوم توجه هر‌چه بیشتر مسئولان به این امر در تمام حوزه‌ها دارد.

وی افزود: اگر رونق تولید محقق شود، در واقع بیکاری رفع و معیشت مردم بهبود و کارگاه‌های تولیدی رونق یافته و مشکل تورم و گرانی مهار می‌شود.

نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس تصریح کرد: کارگاه‌های تولیدی هرچقدر افزایش و حمایت شوند، همانقدر وابستگی کاهش یافته و مشکلات اقتصادی کاهش می‌یابد و افرادهای تحصیلکرده مشغول به کار می‌شوند.

وی تاکید کرد: باید تمام مسئولان در راستای تحقق شعار «رونق تولید» گام بردارند و سرمایه‌گذاران نیز برای سرمایه‌گذاری پیش‌قدم شوند.

بیگلری گفت: مسئولان وظیفه دارند که در راستای تحقق شعار سال به‌صورت جدی و بیشتر از گذشته از تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران حمایت کنند و مشوقات مالیاتی و تسهیلات با بهره کم برای آنان در نظر بگیرند.

تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران از بروکراسی‌های طولانی اداری در کردستان گله‌مندند

وی تاکید کرد: باید دولت شرایط بازار فروش را برای تولیدات تولیدکنندگان فراهم کند تا آنان نیز انگیره کار کردن داشته باشند و محصولات با کیفیت‌تری تولید کنند.

عضو مجمع نمایندگان کردستان در مجلس با بیان اینکه بسیاری از تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران از بروکراسی‌های طولانی اداری و بانک‌ها آسیب دیده و گله‌مندند، خاطرنشان کرد: متأسفانه کارهای این افراد به سختی انجام و پیش می‌رود.

وی اضافه کرد: تولیدکنندگان از اینکه زمین‌های شهرک صنعتی با قیمت گران به آنان تحویل داده شده است، گله‌مندند لذا باید مسئولان در راستای تحقق شعار سال از این افراد حمایت کرده تا تولید و سرمایه‌گذاری رونق بگیرد.

بیگلری در پایان ضمن قدردانی از مجموعه خبرگزاری تسنیم، گفت: بابت پوشش خبری خوب و انعکاس واقعیت‌های استان و اینکه این رسانه همیشه مدافع مردم و حق بوده، تقدیر و تشکر می‌کنم.

انتهای پیام/ش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *