صندوق بازنشستگی ۲۵ هزار شغل مولد در کشور ایجاد کرد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، ولی آذروش عصر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: رونق تولید بدون حمایت از ظرفیت‌های داخلی و واحدهای صنعتی و تولیدی ممکن نیست.

وی افزود: سال ۹۷ با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده ۲۵ هزار نیروی خدماتی در بخش‌های خدماتی و مهندسی فعال‌شده و باری از مشکل اشتغال جامعه را بر دوش کشید. این صندوق کوچک‌ترین وابستگی به دولت نداشته و بودجه‌ای از دولت دریافت نمی‌کند.

مدیرعامل آتیه صبا صندوق بازنشستگی کشوری ادامه داد: در بخش حمل‌ونقل هوایی باوجود تحریم‌های این بخش با اعتماد به ظرفیت متخصصان داخلی ۱۰ موتور هواپیما توسط متخصصان بومی تهیه و بر هواپیماهای زمین‌گیر شده نصب شد که در نوع خود بی‌نظیر بوده و برای نخستین بار انجام پذیرفت.

آذروش ادامه داد: بخشی از فعالیت‌های آتیه صبا در بخش حمل‌ونقل دریایی است، با اعتماد به متخصصان و مهندسان داخلی برای نخستین بار چهار فروند کشتی بزرگ نفت‌کش تعمیر شده و از این طریق از خروج بخش مهمی از ارز کشور جلوگیری به عمل آمد.

مدیرعامل هلدینگ آتیه صبا ابراز کرد: تلاش این صندوق بر حمایت از متخصصان داخلی در زمین و هوا است. در حال حاضر فقط ۱۰ درصد نیروهای مجموعه دریایی کشور را افراد غیربومی تشکیل می‌دهند درحالی‌که قبل از انقلاب ۹۰ درصد این مجموعه در اختیار خارجی‌ها بود. تلاش می‌شود در یک برنامه مشخص مجموعه نیروهای دریایی کشور به‌صورت ۱۰۰ در صد از متخصصان داخلی تشکیل شود.

وی اقدامات هلدینگ آتیه صبا در بخش حمل‌ونقل را مورد توجه قرار داد و اضافه کرد: تبدیل کردم آزادراه امیرکبیر به یک محور ایمن از فعالیت‌های ارزنده در ماه‌های اخیر بوده است. ۲۱ کیلومتر نیوجرسی در این محور نصب و ۶۰۰ هزار متر خط‌کشی سرد نیز نصب و یا اصلاح‌شده است.

مدیرعامل آتیه صبا صندوق بازنشستگی کشوری تأکید کرد: آزادراه امیرکبیر که قم و اصفهان را به یکدیگر متصل می‌کند یکی از محورهای پرتردد کشور بوده که در مناسبت‌های ملی و دینی بیش از ۱۰۰ هزار خودرو در طول یک شبانه‌روز از آن تردد می‌کند.

آذروش خاطرنشان کرد: قبل سال جدید برای تسهیل دررفت و آمد مسافران نوروزی ۳۰ هزار تن آسفالت در این آزادراه برای لکه‌گیری توزیع شد، همچنین ۲۱۰ هزار تن نیز برای بهبود روکش آسفالت در طول این مسیر توزیع‌شده است. با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده این محور به آزاده راه امن در کشور تبدیل می‌شود.

وی تصریح کرد: در راستای ارتقای مراکز اقامتی کشور سال گذشته ۲۲ هتل در سطح کشور بهسازی و بازسازی‌شده است. هلدینگ آتیه صبا متعلق به بازنشستگان کشوری بوده و از همین رو خدمات آب‌درمانی به این افراد در جزایر ساحلی جنوب کشور ارائه می‌دهد.

مدیرعامل آتیه صبا صندوق بازنشستگی کشوری ابراز کرد: استفاده از کالای ایرانی جزء لاینفک این هلدینگ است که می‌تواند به‌نوبه خود در رونق تولید و استفاده از کالای ایرانی مؤثر باشد. احیای مجدد برند کفش ملی یکی از اقدامات مؤثر ماه‌های گذشته است.

آذروش تأکید کرد: در بخش صنعت بیشترین شغل مولد ایجادشده که بخش مهمی از آن‌ها در بخش خدمات بوده است. برای احیای برند کفش ملی ۱۷۱ واحد تولیدی در سطح کشور ساماندهی شده است.

وی عنوان کرد: توجه به رونق تولید با بهره‌گیری از توان داخلی اولویت و رویکرد مهم آتیه صبا است. راه‌اندازی واحد کاغذسازی در منطقه شهر قائم قم و واحدهای مختلف تولیدی در سراسر کشور از فعالیت‌های این هلدینگ در مسیر رونق تولید بوده است.

انتهای پیام/ش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *