یادواره شهدا با عنوان "حماسه آفرینان جاودان" در بیرجند برگزار شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، صبح امروز مراسم یادواره شهدا با عنوان “حماسه آفرینان جاودان” در دبستان پسرانه امام‌حسین‌ سیدالشهدا(ع) شهرستان بیرجند برگزار شد.

مدیر موسسه فرهنگی آموزشی امام حسین سیدالشهدا(ع) خراسان جنوبی در این مراسم ضمن تبریک روز جوان اظهار داشت: برگزاری این یادواره‌ها برای جوانان تجدید میثاقی با شهدا است.

علی‌اصغر قنبری افزود: مشارکت فعال دانش آموزان در موضوع درس و کلاس شاید از دغدغه‌های بسیاری از کارشناسان آموزش و پرورش باشد و ایجاد پرسش و انگیزه در دانش آموزان در راستای تحقیق و پژوهش در مورد موضوعات درسی و به ویژه موضوعات مربوط به انقلاب و دفاع مقدس که هویت جوانان را تشکیل می‌دهد می‌تواند از مسائل و موضوعات مهمی باشد که باید مسئولان به این امر توجه خاصی داشته باشند.

مدیر موسسه فرهنگی آموزشی امام حسین سیدالشهدا(ع) خراسان جنوبی بیان کرد: اگر دشمن امروز سپاه را مورد هجمه قرار می‌دهد به این علت است که سپاه یک نیروی مردمی است.

قنبری با بیان اینکه هدف دشمن به زانو درآوردن مردم ایران است تصریح کرد: بسیاری از شهدا و سرداران ما تنه به تنه فرشتگان می‌زدند یعنی عاشق خداوند، انقلاب اسلامی و ولایت بودند و به این عشق سر نهادن.

وی با بیان اینکه استراتژیک نظامی این شهدا بندگی و نماز بود خاطرنشان کرد: شاید تاکنون آمریکا به این استراتژیک پی نبرده است چون اگر پی می‌برد سپاه را متهم به تروریست نمی‌کرد.

مدیر موسسه فرهنگی آموزشی امام حسین سیدالشهدا(ع) خراسان جنوبی یادآور شد: امید است همه ما بتوانیم رهروان راه ولایت، امام حسین(ع) و تداوم راه شهدا باشیم.

فرزند شهید مزاری نیز در این یادواره به ویژگی‌های پدر شهدیش اشاره کرد و اظهار داشت: شهید مزاری از زمان بچگی بحث دقت در بیت‌المال و حق الناس را رعایت می‌کرد.

وی رعایت نماز اول وقت و جماعت را یکی دیگر ویژگی‌های شهید مزاری عنوان کرد و افزود: شهید مزاری انسان شجاعی بود و در دنیا به غیر از خداوند از هیچکس ترسی نداشت.

فرزند شهید مزاری از اخلاص پدرش گفت و بیان کرد: کمک به نیازمندان از ویژگی‌های بارز همه شهدا و شاحصه ویژه شهید مزاری بود.

وی با بیان اینکه شهید مزاری بیش از ۵۰۰ حدیث را حفظ بود به دانش آموزان توصیه کرد: تلاش کنند روزی یک حدیث را حفظ کنند و در زندگی به آن عمل کنند.

فرزند شهید مزاری با بیان اینکه شهید مزاری ۱۵ مدرسه را در زاهدان تاسیس کرد گفت: هدف کسانی که دست به ترور شهید مزاری زدند این بود که آنان تصور داشتند شهید مزاری قصد دارد تشییع را رواج دهد در صورتی که امروزه ۷۰ درصد دانش آموزان این مدارس اهل سنت هستند.

وی خاطرنشان کرد: شهدا اگرچه آسمانی شدند اما آنان روزی مانند ما زمینی بودند پس ما نیز باید ادامه دهنده راه شهدا باشیم و در اشاعه اهداف و ارزش‌های آنها تلاش کنیم.

انتهای پیام/ش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *