اصفهان| مردم چین علاقه‌مند به فراگیری زبان عربی و ارتباط با ملت‌های مسلمان هستند

چنگ شیتینگ در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهاندر پاسخ به سؤالی درباره دلیل علاقه‌مندی خود به زبان عربی اظهار داشت: چین به‌دلیل آن که دارای فرهنگ گسترده و فراگیری است مردم آن علاقه‌مند به یادگیری زبان عربی و فرانسه هستند تا بتوانند ارتباط خوبی با ملت‌های مختلف برقرار کنند.

وی افزود: این علاقه میان دانشجویان نیز به‌شدت وجود دارد که بتوانند زبان‌‌هایی به‌غیر از زبان چینی یاد بگیرند، ما زبان عربی را انتخاب کردیم به‌دلیل اینکه علاقه‌مند به ارتباط با کشورهای عربی بودیم.

استاد دانشگاه شانگهای چین درباره حضور در همایش بین‌المللی مدیران گروه‌های عربی جهان خاطرنشان کرد: یکی از دوستانم در دانشگاه اصفهان است و ایشان به ما پیام داد که چنین همایشی برگزار می‌شود و ما از طریق نامه درخواست حضور ارسال و به‌ همراه ۳ نفر دیگر در این همایش حضور پیدا کردیم و در این کنفرانس مقالاتی را ارائه داده‌ایم.

وی درباره مهم‌ترین نکته این همایش تصریح کرد: این همایش نظر من را جلب کرد به‌ویژه مراسم افتتاحیه که با سخنان آذرشب آغاز شد و ایشان حرف دل ما را زدند و میان سخنرانی ایشان از شدت خوشحالی گریه کردم، ایشان به‌گونه‌ای به ارتباط بین ملت‌ها اشاره کردند که انگار حرف‌های دل من نیز بود.

به گزارش تسنیم همایش بین‌المللی مدیران گروه‌های عربی جهان با حضور بیش از ۲۰۰ مدیر گروه از دانشگاه‌های سراسر جهان از سوم تا پنجم اردیبهشت‌ماه در تالار امام (ره) دانشکده زبان دانشگاه اصفهان در حال برگزاری است.

انتهای پیام/ح

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *