از ایده‌های برتر جشنواره ایده سبزکوه در چهارمحال و بختیاری تجلیل شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد،  عصر امروز آیین اختتامیه جشنواره ایده سبزکوه با همکاری دانشگاه‌های شهرکرد و آزاد واحد شهرکرد، بنیاد ملی نخبگان چهارمحال و بختیاری و پارک علم و فناوری در دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه شهرکرد برگزار شد.  

در این برنامه سعید کریمی رئیس دانشگاه شهرکرد، اظهار داشت: با توجه به توصیه‌های مقام معظم رهبری در خصوص توسعه و ترویج تولید ایده با استفاده از توان فناوران، فن‌آفرینان و پژوهشگران و به منظور تامین خوراک مراکز رشد استان، جشنواره ایده سبزکوه از سال ۹۵ فعالیت خود را آغاز کرد که با همکاری مراکز پژوهشی تاکنون ادامه یافته است.

وی افزود: جشنواره ایده سبزکوه از سال گذشته در دو بخش دانشجویی و دانش‌آموزی آزاد برگزار شد که بخش دانش‌آموزی از ۱۵ مهر ماه ۹۷ به مدت ۴۵ روز مهلت ارسال آثار داشت و با انتخاب ۶ اثر از بین ۱۶۹ اثر و تجلیل از دانش‌آموزان ایده‌پرداز به پایان رسید.

کریمی خاطرنشان کرد: مهلت ارسال آثار بخش دانشجویی نیز از ۲۷ آذرماه سال گذشته به مدت دوماه بود و از بین ۱۷۶ اثر ارسال شده به دبیرخانه جشنواره ۷ اثر برگزیده شد.

وی بیان کرد: قرار بر این است که همه ۱۷۶ اثر دانشجویی توسط مراکز رشد و فناوری دانشگاه شهرکرد بررسی و به مراکز رشد استان معرفی شوند تا در آنجا به فعالیت خود ادامه دهند.

رئیس دانشگاه شهرکرد عنوان داشت: با مشکلات اقتصادی که در کشور وجود دارد، علم این ایده‌پردازان می‌تواند کمک بزرگی به بخش اقتصاد باشد، بنابراین باید به ایده‌ها توجه شود.

در ادامه این برنامه حیدرعلی رئیسی معاون دانشگاه آزاد واحد شهرکرد گفت: همکاری مراکز علمی چهارمحال و بختیاری، بستری مناسب برای ایده‌پردازی فراهم کرده است.

وی افزود: امیدواریم این جشنواره جسارت لازم برای بیان، نقد و به محصول رساندن ایده‌ها را ایجاد کرده باشد. ایده‌پردازان باید در پارک علم و فناوری استان فعال شوند.

به گزارش تسنیم در این برنامه پس از ارائه ۶ ایده برگزیده، رتبه‌های برتر انتخاب شدند، همچنین در این آیین از دانشجویان برتر مقاطع مختلف تحصیلی دانشگاه شهرکرد تجلیل شد.

انتهای پیام/ح

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *