مسابقات آسیایی و جهانی «سامبو» شامل پاداش قهرمانی می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، فرهنگ شادنیا امروز در مجمع انتخابات هیئت ورزش‌های رزمی استان کردستان از رئیس جدید هیئت ورزش‌های رزمی خواست که در راستای «گسترش» ورزش‌های رزمی استان تلاش بیشتری داشته باشند.

وی با بیان اینکه گسترش رشته‌های رزمی هدف فدراسیون ورزش‌های رزمی است، تاکید کرد: از رئیس جدید هیئت ورزش‌های رزمی کردستان انتظار می‌رود که فضایی را فراهم کرده تا همه ورزشکاران، قهرمانان، اساتید و مربیان علاقمند در هیئت قعالیت داشته باشند.

دبیر فدراسیون ورزش‌های رزمی ایران با اشاره به قانون تصویب‌شده در مجمع عمومی مردادماه سال گذشته تصریح کرد: مدارک مربیگری بالای سه سال معتبر نیست و باید مربیان حتماً دوره‌های بازآموزی و ارتقاء را گذرانده و آموزش‌های خود را به‌روز کنند و درآمدهای این کلاس‌ها نیز به حساب هیئت‌های استانی واریز می‌شود.

وی به افتخارآفرینی ورزشکاران مستعد استان کردستان اشاره کرد و افزود: کردستان همیشه در حوزه قهرمانی و در رشته موی‌تای جزو استان‌های اول و دوم کشور است.

شادنیا در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به احتمال زیاد حضور ورزشکاران رشته سامبو در بازی‌های آسیایی، گفت: تمام مسابقات آسیایی و جهانی سامبو شامل نظام پاداش خواهد شد.

دبیر فدراسیون ورزش‌های رزمی ایران خاطرنشان کرد: باید فضا برای تمام سبک‌های زیر مجموعه ورزش‌های رزمی فراهم شود اما اولویت تخصیص بودجه با رشته‌های معتبر و فدراسیونی هست.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *