سرمایه‌گذاری صنعتی در گلستان به ۲۳۳۹ میلیاردتومان رسید

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، حسینقلی قوانلو عصر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به فعالیت ۹۵۰ واحد صنعتی در استان اظهارداشت: میزان سرمایه‌گذاری در بخش صنعت استان به بیش از دو هزار و ۳۳۹ میلیاردتومان رسیده است.

وی افزود: ظرفیت اشتغال این واحدهای صنعتی ۲۳ هزار نفر است و تا پایان سال گذشته مجموع اشتغال موجود در بخش‌های مرتبط با صنعت مانند آب‌، برق و غیره به بیش از ۱۴۸ هزار نفر افزایش یافت. همچنین ۶۰ هزار واحد صنفی در استان فعال است که حدود ۱۲۰ هزار نفر در آنها مشغول به کار هستند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با بیان اینکه سال گذشته رکورد سرمایه‌گذاری صنعتی در استان شکسته شد، گفت: سال گذشته ۵۶۳ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صنعتی برای ایجاد و توسعه ۱۴۹ طرح در استان به بهره‌برداری رسید.

وی بیان داشت: بهره‌برداری از این واحدهای صنعتی سبب اشتغال یک‌هزار و ۵۸۴ نفر در استان شد که این شاخص رشدی ۶۰ درصدی نسبت به سال قبل پیدا کرد. همچنین سرمایه‌گذاری صنعتی در استان ۱۰۳ درصد و میزان تولید نیز ۲۳ درصد افزایش یافت.

قوانلو اعلام کرد: ۹۱۷ طرح صنعتی نیز در دست اقدام قرار دارد که حجم سرمایه‌گذاری پیش‌بینی شده برای آنها حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان است. این طرح‌ها اگر به بهره‌برداری برسد زمینه اشتغال ۲۷ هزار نفر را فراهم خواهد کرد.

وی با اشاره به افزایش ظرفیت صنعتی استان در سال‌های اخیر گفت: ظرفیت تولید رب گوجه فرنگی از ۵۴ هزار تن به ۱۷۶ هزارتن، ظرفیت کشتارگاهی از ۳۶ میلیون قطعه به ۴۲ میلیون قطعه، تولید آرد از ۷۵۳ هزارتن به یک میلیون و ۴۵۰ هزارتن افزایش یافته است.

انتهای پیام/ز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *