چشم امید ۱۷۰۰۰ بجنوردی برای ایجاد "گلستان" شهری جدید/ آیا قطار وعده‌ها به مقصد می‌رسد؟

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بجنورد٬ مشکلات و چالش‌های گلستان شهر بجنورد گزاره‌ای آشنا و قابل لمس برای اهالی رسانه و خبر استان خراسان شمالی است که تاکنون کلید حل آن در مسیر پر پیچ و خم بی تدبیری‌ها، کم کاری‌ها و ساز و کارهای پیچیده اداری گیر کرده بود و توان چرخیدن نداشت.

مشکلاتی از جنس عدم توافق شهرداری و راه و شهرسازی، ساختمان‌های نیمه ساخته، دیوار‌های فروریخته، رها شدن کانال‌هایی که حفاری شده‌اند، خلل در ارائه خدمات شهری، عدم مشخص شدن تملک برخی بلوک‌ها، نبود فضای سبز و تفریحی ورزشی و ده‌ها موارد دیگر.

می‌توان گفت شاهرگ حیاتی این مشکلات که احیای آن می‌تواند شریان‌های حیات را به کوچه‌ها و خیابان‌های این شهرک بزرگ هدیه بدهد٬ توافق نهایی بین شهرداری و راه و شهرسازی است. توافقی که بعداز گذشت چندین سال شکل گرفته است.

ضرب الاجل یک هفته‌ای استاندار خراسان شمالی به مدیرکل راه و شهرسازی و شهرداری بجنورد در خصوص تعیین تکلیف نهایی گلستان شهر بجنورد به نتیجه رسیده و حال باید دید روال کار به چه نحوی پیش خواهد رفت.

گام اول؛ اجرای برنامه ۲۵ روزه شهرداری بجنورد

رضا رجب زاده معاون عمرانی استاندار خراسان شمالی با اشاره به منابع مالی شهرداری بجنورد در جهت توسعه و عمران گلستان شهر افزود: بخشی از منابع مالی جهت توسعه گلستان شهر از محل فروش ۱۰ درصدی زمین‌های شهرداری، بخشی از اعتبارات تملک دارایی‌هایی که سالانه به شهرداری تعلق می‌گیرد و قسمتی دیگر هم از مساعدت‌های راه و شهرسازی استان تهیه می‌شود.

وی با اشاره به منابع مالی شهرداری بجنورد در جهت توسعه و عمران گلستان شهر افزود: بخشی از منابع مالی جهت توسعه گلستان شهر از محل فروش ۱۰ درصدی زمین‌های شهرداری، بخشی از اعتبارات تملک دارایی‌هایی که سالانه به شهرداری تعلق می‌گیرد و قسمتی دیگر هم از مساعدت‌های راه و شهرسازی استان تهیه می‌شود.

وی خطاب به مسئولان اجرایی بنیاد مسکن و راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان افزود: بنیاد مسکن به مدت یک ماه در گلستان شهر به منظور نخاله برداری و انتقال آن مستقر شده و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای نیز به کمک بنیاد مسکن بیاید. همچنین شهرداری بجنورد پروژه‌هایی برای جداره مسیر ورودی گلستان شهر در جهت ارتقای شاخص‌های رفاهی این منطقه تعریف کند.

خدمات ارزنده‌ای را به مردم گلستان شهر ارائه خواهیم داد

در همین رابطه روح الله براتیان شهردار بجنورد چندی پیش در گفت‌وگو با خبرنگار ما قول مساعد در خصوص حل مشکلات گلستان شهر داده و اظهار داشت: شهرداری این قول را می‌دهد که اگر این تفاهم نامه امضا شود در کمتر از دوماه خدمات بسیار ارزنده و در خور شان مردم گلستان شهر ارائه خواهیم داد.

وی افزود: قبل تر نیز در جهت رفاه حال شهروندان این شهرک خدماتی نظیر راه اندازی خط واحد، جمع آوری زباله‌ها و راه انداز شهرداری منطقه‌ای در این محل انجام گرفته است.

روح الله براتیان در اظهار نظری جدید نیز اظهار داشت: بر اساس قیمت های پارسال، خدمات زیر بنایی و روبنایی ۱۳۷ میلیارد تومان اعتبار نیاز داشت در حالی که اکنون فقط ۱۰ میلیارد آن تأمین شده است.

وی با بیان اینکه ستاد پشتیبانی گلستان شهر، این هفته تشکیل می‌شود افزود: با استفاده از منابع داخلی شهرداری، از شنبه۲۱اردیبهشت به مدت ۴۵ روز، ضربتی عمل می‌کنیم تا این شهرک را از حالت متروکه خارج کنیم.

قول‌ها و وعده‌های فراوانی که می‌توان اوج آن را در ایام انتخابات مشاهده کرد، تاکنون نتواسته باری از دوش پر درد اهالی ۱۷۰۰۰ نفری این شهرک بردارد. حال چشم کم‌سوی این اهالی بر روی روشنایی وعده‌ای دیگر گشوده شده که امیدواریم پایانی باشد بر روزهای تاریک این شهرک.

‌انتهای پیام/ ز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *