آموزش ۲۵۰۰ گلستانی در طرح مهارت‌آموزی در محیط واقعی کار؛ ۴۳۸ مهارت‌آموز جذب بنگاه‌های اقتصادی شدند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، علیرضا حسینی‌طلب صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طرح مهارت‌آموزی در محیط کار واقعی با رویکرد ایجاد بسترهای لازم برای اشتغال مولد و پایدار، استمرار و تثبیت اشتغال و فرصت‌های شغلی موجود و موردنیاز جامعه به‌ویژه در مشاغل خرد و خانگی با استفاده از ظرفیت‌های آموزشی موجود در محیط‌های کارگاهی تدوین و اجرایی شده است.

وی یکی از اهداف دیگر اجرای این طرخ را توسعه و تنوع الگوهای آموزشی برشمرد و گفت: در طرح مهارت‌آموزی در محیط واقعی کار به دنبال آشنایی جوانان با محیط‌های کسب و کار، کسب تجربه و آماده‌سازی و ایجاد خودباوری در مهارت‌آموز برای ورود به عرصه اشتغال و کارآفرینی هستیم.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان ادامه داد: همچنین حفظ پایداری مشاغل سنتی و بومی به‌ویژه در صنایع دستی و کمک به بنگاه‌های فعال برای شناسایی و جذب نیروی کار مستعد و توانمند از دیگر اهداف اجرای این طرح است.

وی یادآور شد: سال گذشته یک‌هزار و ۲۰۷ نفر در بنگاه‌های اقتصادی استان آموزش‌های مهارتی را فراگرفتند که از این تعداد ۴۳۸ نفر در همان واحدها مشغول به کار شدند.

حسینی‌طلب گفت: تا پایان امسال نیز تعهد آموزشی ما در حوزه مهارت‌آموزی در محیط واقعی کار دو هزار و ۵۰۰ نفر است که از ابتدای سال برنامه‌های موردنیاز در این بخش تدوین شده و در حال اجرا است.

انتهای پیام/ ز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *