مشهد| آزادسازی خرمشهر به دنیا نشان داد جهموری اسلامی شکست نمی‌خورد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، آیت‌الله عالمی ظهر امروز در پیش خطبه‌های نماز جمعه حرم مطهر رضوی اظهار داشت: ارزش شب قدر به اندازه‌ای است که خداوند به حضرت موسی(ع) می‌گویند که کسانی که در شب قدر استغفار زیاد می‌کنند و از گناهان خود توبه می‌کنند خداوند عالم آنها را می‌بخشد و همچنین کسی که رضای خدا را می‌خواهد در شب قدر ۲ رکعت نماز شب قدر بخواند.

وی ادامه داد: ما فرصت بسیار مغتنمی در لیالی قدر و ایام باقیمانده ماه رمضان را در پیش رو داریم اما از این ساعات باید حداکثر استفاده را داشته باشیم ماه رمضان در سال یک بار عبور می‌کند و باید از آن به ویژه شب‌های قدر بسیار استفاده کنیم و همان مواردی را که حضرت موسی(ع) از خدواند خواسته بودند و خداوند به ایشان جواب داده بودند را باید عملی کنیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: ضربت خوردن امیر مؤمنان حضرت علی(ع) در ۱۹ ماه رمضان و شهادت ایشان در بیست و یکم ماه مبارک رمضان است امیر مؤمنان شخصیتی است که در بین بندگان خداوند نفر دوم هستند در بیان اهمیت ماه رمضان از حضرت رضا(ع) نقل شده که از حضرت موسی بن جعفر(ع) و ایشان از امام صادق(ع) و ایشان از امام باقر(ع) و ایشان از امام سجاد(ع) و ایشان از امام حسین(ع) نقل کرده‌اند که امیرمؤمنان علی(ع) در خطبه‌ای که رسول اکرم(ص) در حال خواندن آن بودند از ایشان در مورد فضیلت ماه رمضان سؤال پرسیدند که برترین اعمال در ما رمضان کدام است؟ و پیامبر(ص) پاسخ دادند که برترین اعمال در این ماه پرهیزگاری از محرمات الهی است.

عالمی بیان کرد: امام علی(ع) می‌گویند که بعد از این سخن گریستند و از ایشان می‌پرسند چرا شما گریه می‌کنید و رسول اکرم(ص) پاسخ دادند که در این ماه رمضان بر شما چیز بسیار بدی روا داشته می‌شود و من می‌بینم که تو در حال نماز خواندن هستی و شقی‌ترین انسان‌ها به فرق سر تو ضربت می‌زنند و از ضربتی که او بر سر تو وارد می‌کند محاسن تو با خونت خضاب می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: بعد از آن امام علی(ع) چنین می‌پرسند که ای رسول خدا(ص) این اتفاق که رخ می‌دهد و فرق سر من شکافته می‌شود آیا دین من آسیب نمی‌بیند؟ و پیامبر اکرم(ص) پاسخ می‌دهد: بله دین تو سالم می‌ماند.

عضو مجلس خبرگان رهبری تأکید کرد: ما باید از این نکته برداشت کنیم که امام علی(ع) از کشته شدنش دغدغه ندارد اما از این دغدغه دارد که اگر این حالت پیش بیاید آیا به دینش آسیب می‌رسد یا خیر؟ این درس بزرگی برای ما است در تمام شئون زندگی ما باید به دینمان توجه کنیم نکند که اعمال ناشایست و طمعه‌ای دنیایی بر ما روی بیارود و دین ما را آسیب بزند این را باید از امام علی(ع) یاد بگیریم که ایشان برای جان خود دغدغه ندارد اما برای اینکه به دینش آسیب برسد دغدغه دارد.

عالمی اظهار داشت: بعد از آن پیامبر اکرم(ص) به امیر مؤمنان(ع) فرمود: ای علی(ع) کسی که تو را شهید کرده باشد مثل این است که من را شهید کرده و کسی که تو را به خشم بیاورد مثل این است که مرا به خشم بیاورد و کسی که تو را دشنام دهد مثل این است که من را دشنام داده و بنی‌امیه که در مدتی نزدیک به هزار سال همین کار را کردند و به خطیب‌ها در نمازهای جمعه فرمان می‌دادند که به حضرت علی(ع) دشنام می‌دادند و به دروغ ادعای ایمان و دوستی پیامبر(ص) را داشتند.

وی عنوان کرد: در ادامه این حدیث پیامبر اکرم(ص) می‌گوید که تو مثل من هستی و روح تو مثل روح من است و خداوند عالم من را برای نبوت و تو را برای امامت اختیار کرده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه امروز سوم خرداد و روز آزادی خرمشهر نیز است، ابراز کرد: با آزاد شدن خرمشهر کمر دشمن شکسته شد و دنیا فهمید که نمی‌تواند جمهوری اسلامی را به زانو دربیاورد و اگر صدام را هر قدری که می‎خواهند مسلح کند نیز نمی‌توانند ما را مغلوب کنند چرا که خداوند یار و ناصر این امت است.

عالمی سر پیروزی ملت ما در جریان آزادسازی خرمشهر این بود که مردم ایران محوریت امام امت را پذیرفتند، خاطرنشان کرد: امام امت فرمودند که برای آزدسازی خرمشهر بجنگند و مردم هم همین کار را انجام دادند امروز هم در این وضعیت باید محور تمام امور رهبر معظم انقلاب اسلامی باشد که بتوانیم بر مشکلات فائق بیاییم و دشمن با تمام مشکلاتی که برای ما در حوزه جنگ اقتصادی ایجاد کرده، آسیب ببیند.

وی بیان کرد: شما می‌بینید که صحبت‌هایی که این روزها مقام معظم رهبری می‌کنند چه قدر امید بخش است و اگر مردم همه پشت سر رهبری باشند مثل فتح خرمشهر باز هم مردم ایران پیروز می‌شوند.

انتهای پیام/ح

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *