اجلاسیه پیشکسوتان جهاد و شهادت در استان مرکزی برگزار می‌شود

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، به نقل از روابط عمومی سپاه روح‌الله استان مرکزی، سردار محسن کریمی در صد و سی و هشتمین جلسه ستاد کنگره نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی با اشاره به اجلاسیه پیشکسوتان جهاد و شهادت نیروهای مسلح استان مرکزی اظهار داشت: محتوای اجلاسیه پیشکسوتان از اهمیت بالایی برخوردار است و از این اجلاسیه بار علمی توقع می‌رود همچنین در آن به دنبال محتوای علمی هستیم.

وی ضمن بیان اینکه دوران بعد از دفاع مقدس دوران ویژه‌ای بود عنوان کرد: باید تدبیری ارائه شود تا در چارچوب این اجلاسیه ارائه مقالات در خصوص زندگی پیشکسوتان بعد از دفاع مقدس انجام شود.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی بیان کرد: در ذیل این اجلاسیه می‌توان با مشارکت پیشکسوتان به نکاتی برسیم و در سطح کلان به ستاد نیروهای مسلح رسانده شود تا در سیاست‌گذاری‌های حوزه پیشکسوتان تأثیرگذار باشد.

کریمی تصریح کرد: نیاز است کار تبیینی انجام شود تا هم نگاه جامعی به مشکلات و پیشنهادات این افراد باشد و هم نکات قابل‌ارائه‌ای به‌جاهای دیگر از دل این کار بیرون بیاید و به برکت این نشست مطالبی استخراج شود که در تصمیم‌گیری‌ها به کار آید.

وی ادامه داد: این دست تبیین‌ها اثر مثبتی نیز در زندگی بازنشستگی افراد بازنشسته نیروهای مسلح دارد چراکه هم آرامش‌دهنده به آن‌ها است و هم جمع‌بندی تجربیات و مشکلات انجام می‌شود.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی افزود: فراز و فرودها و نیازمندی‌های دوره‌های مختلف زندگی، این دوره‌ها را از هم مجزا می‌کند. یکی از این دوره‌ها دوره پیشکسوتی است که اگر خوب به آن توجه نشود سرخوردگی به وجود می‌آید که این یک آسیب است و باید به این موضوعات نگاهی ویژه داشت.

کریمی با تأکید بر اینکه عمدتاً نیازمندی‌های پیشکسوتان را خلاصه در بحث‌های درمانی و مالی می‌کنیم عنوان کرد: در این حوزه ساز و کار مشخصی نداریم و به‌عنوان‌ مثال باید به پیشکسوتان بعد از خدمت مشاوره بدهیم تا دوران پیشکسوتی آن‌ها با عزت دنبال شود.

وی بیان کرد: درحال حاضر جامعه آماری پیشکسوتان موجود است که می‌توان با مشورت در این حوزه این آمار را مورد مطالعه قرار داد و به مطالب مورد نظر دست‌یافت.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی در خصوص فعالیت در حوزه معرفی مفاخر جهادگر استان گفت: علی‌رغم حضور بیش از یک‌هزار و ۳۰۰ مفاخر در استان مرکزی که در همه بخش‌ها سرآمد هستند، اما آن‌چنان قدمی در این حوزه برداشته نشده و مایه تأسف است که نهادهای مرتبط به‌خوبی به این موارد نپرداخته‌اند.

کریمی عنوان کرد: می‌توانیم در قالب کنگره به مفاخر دینی و ارزشی و جهادی بپردازیم و نقاط ضعف موجود در فعالیت‌های جاهای دیگر را بپوشانیم. تاکنون این کار از سال ۴۲ که آغاز انقلاب اسلامی است آغاز و فراخوان مقالات و جمع‌آوری تاریخ شفاهی انجام‌شده است که در این مسیر شخصیت‌های بزرگی هم احصا می‌شوند. از این پس می‌توان به‌صورت گسترده‌تر به این موضوع پرداخت.

وی تصریح کرد: درصدد هستیم که قرارگاه روح‌الله را مانند قرارگاه راهیان نور، در خمین برقرار کنیم و در تلاش هستیم تا به قرارگاه ملی تبدیل شود که در آن طی اردوهای چندروزه سیره و فکر امام (ره) به مخاطبین ارائه می‌شود.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی خاطرنشان کرد: در سطح استان نیاز داریم که موزه حضرت امام خمینی(ره) را داشته باشیم که مجموعه آثار و اماکن مرتبط با امام (ره) می‌تواند در این موزه برقرار شود و همچنین می‌توانیم ذیل فعالیت این موزه به مفاخر استان مرکزی نیز بپردازیم.

انتهای پیام/ش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *