کشاورزان کرمانی در سیل امسال ۳۱۴ میلیارد تومان خسارت دیدند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، عباس سعیدی صبح امروز در سومین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان که با حضور فدایی استاندار کرمان برگزار شد با اشاره به اینکه کشاورزان استان کرمان قریب ۳۱۴ میلیارد در سیل سال ۹۸ خسارت دیده‌اند اظهار داشت: چندین مرتبه پیگیری کرده‌ایم اما نام استان کرمان در میان استان‌های خسارت دیده‌ از سیل نیست.

وی با اشاره به خسارات زیادی که در سیل امسال به استان کرمان وارد شده گفت: متاسفانه اسم استان کرمان در میان استان‌هایی که باید تسهیلات دریافت‌کنند نبوده است.

مدیرکل جهاد کشاورزی استان کرمان با بیان اینکه برخی پروژه‌ها را نمی‌توان به بخش خصوصی واگذار کرد زیرا بلندمدت بوده و در کوتاه مدت سوددهی ندارند عنوان کرد: مانند پروژه اصلاح نژاد زنبور عسل که در جنوب استان داریم.

محمدرضا علیزاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه در سال گذشته ۲۰ پروژه در حوزه فرهنگ وهنر داشتیم اظهار داشت: از این تعداد ۱۴‌عدد از آنها واگذار شده است.

وی با بیان اینکه شش پروژه در حوزه فرهنگ و هنر استان کرمان قابل واگذار نیست عنوان کرد: پروژه‌های ریگان، بردسیر، فهرج، رابر، بافت و سیرجان از این جمله است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با اشاره به اینکه فقط پروژه کوهبنان است که قابل واگذاری است و بارها برای آن فراخوان داده شده است گفت: توزیع فرهنگ کار بسیار سختی است و تا کنون ۳ سال است که درگیر این پروژه‌ها هستیم.

وی با بیان اینکه تا کنون شش کارگروه تشکیل شده است افزود: پروژه‌ها غیرقابل واگذاری تعیین شده‌اند و خواستار این هستیم کارگروه دیگری تشکیل شود و دوباره این پروژه‌ها بررسی شوند.

انتهای پیام/ ت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *