اتاق‌های عمل پیشرفته در مرکز درمانی امیرالمؤمنین (ع) سمنان افتتاح شد

نوید دانائی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سمنان، با اشاره به زیربنای یکی از اتاق‌های پیشرفته عمل در مرکز درمانی امیرالمؤمنین سمنان اظهار داشت: این اتاق عمل دارای زیربنای ۷۰۰ مترمربع بوده که در سال گذشته عملیات احداث آن آغازشده است.

وی اعتبار ساخت این اتاق عمل پیشرفته را ۲۱ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت با احتساب اعتبار ۵۰ میلیارد ریالی تجهیزات برای این اتاق عمل درمجموع جمع اعتبارات صرف شده برای آماده‌سازی این اتاق عمل پیشرفته ۷۱ میلیارد ریال است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان درباره بخش «وی.آی.پی» بیمارستان امیرالمؤمنین سمنان نیز گفت: زیربنای این بخش ۴۵۰ مترمربع بوده که دارای هشت تخت است.

دانائی به اعتبار هزینه شده برای ساخت این بخش اشاره کرد و گفت: برای ساخت بخش VIP بیمارستان امیرالمؤمنین سمنان سه میلیارد ریال هزینه شده و اعتبار هزینه شده برای تجهیزات آن نیز ۲ میلیارد ریال بوده است.

به گزارش تسنیم وزیر بهداشت برای افتتاح و کلنگ زنی چند پروژه بهداشتی و درمانی به استان سمنان سفرکرده است.

کلنگ زنی فاز جدید مرکز آموزشی و پژوهشی، درمانی امیرالمؤمنین (ع) از دیگر برنامه‌های سفر وزیر بهداشت به سمنان است.

افتتاح بخش فوق تخصصی کودکان، افتتاح مرکز جامع سلامت شهری آموزشی فامیلی سمنان، نشست به هیئت‌رئیسه دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، افتتاح پردیس بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، بازدید از مرکز سوختگی در دست احداث سمنان و افتتاح خانه بهداشت درجزین مهدی‌شهر از دیگر طرح‌ها و پروژه‌هایی است که با حضور وزیر بهداشت و درمان در استان افتتاح می‌شود.

انتهای پیام/ ت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *