موکب امام رضا(ع) شهر مریانج از ۳۰ هزار نفر در کربلا پذیرایی می‌کند

مسئول موکب امام رضا(ع) شهر مریانج در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان اظهار داشت: این موکب امسال برای ششمین سال متوالی به زائران اربعین حسینی خدمت‌رسانی می‌کند.

نادر پور سبزی افزود: موکب امام رضا(ع) زیر نظر ستاد بازسازی عتبات عالیات شهر مریانج فعالیت کرده و تاکنون ۵ بار در ایام اربعین حسینی و یک بار هم در نیمه شعبان توفیق خدمت‌رسانی به زائران را در کربلای معلی داشته است.

وی بیان کرد: این موکب که جزء نخستین و مجهزترین موکب‌های اربعینی استان همدان به شمار می‌رود؛ امسال هم در کربلا مستقر شده و از ۱۷ مهر تا یک روز پس از اربعین به خواهران و برادران خدمت‌رسانی می‌کند.

مسئول موکب امام رضا(ع) شهر مریانج گفت: این موکب ۱۲ یا ۱۳ مهر در قالب ۸ دستگاه کامیون شامل آشپزخانه و نانوایی سیار، تجهیزات اسکان و پخت غذا، کولر و هدایا و نذورات مردمی عازم کشور عراق می‌شود.

پورسبزی اعلام کرد: این موکب ظرفیت اسکان هزار خواهر و هزار و ۵۰۰ برادر را داشته و ضمن پخت روزانه هزار و ۵۰۰ قرص نان در هر وعده نهار و شام از هزار و ۵۰۰ نفر و برای صبحانه و میان وعده از ۲ هزار و ۵۰۰ نفر پذیرایی می‌شود.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات شهر مریانج از برپایی نماز جماعت و عزاداری و مرثیه‌سرایی در موکب امام رضا(ع) خبر داد و افزود: توزیع بسته‌های فرهنگی و راه‌اندازی آرایشگاه و ایستگاه واکس زنی صلواتی هم از دیگر برنامه‌های ما در کربلاست.

پورسبزی با دعوت از زائران اربعین گفت: موکب امام رضا(ع) در خیابان «شهدا»، خیابان «روضتین» نرسیده به خیابان «بوبیات» کربلا برپا می‌شود.

وی اعلام کرد: تاکنون ۱۲۰ میلیون تومان هدیه و نذورات نقدی و غیر نقدی از طرف مردم به موکب امام رضا(ع) اهدا شده و این رقم در سال گذشته هم بیش از ۸۵ میلیون تومان بوده است.

پورسبزی مطرح کرد: علاقه‌مندان به بهره‌مندی از ثواب اطعام زائران اربعین حسینی در کربلای معلی می‌توانند هدایا و نذورات خود را به شماره حساب ۰۲۲۱۲۸۷۸۸۴۰۰۱ نزد بانک ملی یا شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۱۹۲۴۸۹۷۲۶۱ واریز کنند.

وی گفت: محل جمع‌آوری نذورات و هدایای غیرنقدی هم مسجد پنج تن آل عبا(ع) شهر مریانج بوده و تا ظهر جمعه ۱۲ مهر مهلت دارد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات شهر مریانج گفت: این ستاد در حوادث ابتدای سال هم به یاری سیل‌زدگان شتافته و بیش از ۱۵۰ هزار قرص نان و مقدار زیادی لباس نو و سایر اقلام را برای مناطق حادثه‌دیده ارسال کرد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *