زنجیره کامل تولید مرغ در استان سمنان اجرا شد

علی جاوید پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سمنان، با اشاره به اینکه استان سمنان رتبه دوازدهم در صادرات مرغ گوشتی را به خود اختصاص داده است اظهار داشت: استان سمنان یکی از صادرکنندگان برتر به استان تهران است.

وی از فعالیت ۲ واحد تولید مرغ اجدادی در شهرستان‌های سمنان و دامغان خبر داد و گفت: واحدهای بالادستی مرغ اجدادی، مرغ مادر جوجه یک‌روزه در استان سمنان در حال فعالیت است که این نشان از زنجیره کامل یک فرآیند و پاک بودن استان سمنان است.

رئیس مرکز مدیریت و بهداشت بیماری‌های طیور اداره دامپزشکی سمنان با اشاره به ظرفیت موجود در استان سمنان خاطرنشان کرد: در استان سمنان سالانه بیش از دونیم میلیون قطعه مرغ گوشتی تولید و ۴۲ واحد مرغ تخم‌گذار در حال فعالیت است.

جاوید پور با اشاره به اینکه برنامه‌های پیشگیرانه و مراقبتی در استان سمنان همواره انجام می‌شود تصریح کرد: توجه به امنیت زیستی، واکسیناسیون و رعایت نکات بهداشتی از جمله مواردی است که می‌تواند استان سمنان را از بیماری‌های جدی پاک نگه دارد.

وی با اشاره به اینکه هم‌افزایی بین دستگاه‌های مختلف وجود داشته است تصریح کرد: این امر منجر شده استان سمنان به‌عنوان استان پاک و عاری از بیماری شناخته‌شده و در صورت بروز بیماری، در کانون این بیماری خنثی و از بین برود.

انتهای پیام/ ت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *