واکنش رئیس مجمع نمایندگان به مشکلات آب شرب؛ مدیرعامل شرکت آبفا کردستان باید برکنار شود

سید احسن علوی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سنندج، با اشاره به مشکلات آب شرب در نقاط مختلف کردستان در ماه‌های اخیر اظهار داشت: بنده این مطالبه مردمی را از طریق وزیر نیرو پیگیری کرده و یکشنبه هفته جاری نیز بازرسانی از مجموعه وزرات نیرو به شهرستان بانه اعزام شدند.

وی افزود: براساس اظهارات بازرسان وزارت نیرو، طعم و بو در آب بانه بر اثر ورود جلبک بوده اما این پاسخ‌ها قانع‌کننده نیست چراکه این مشکلات ایجاد شده در حوزه آب استان، ناشی از بی‌توجهی و عدم مدیریت مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کردستان است.

رئیس مجمع نمایندگان استان کردستان در مجلس با بیان اینکه وزیر نیرو را استیضاح می‌کنم، تصریح کرد:  باید مدیرعامل شرکت آبفا کردستان بابت مشکلات ایجاد شده در آب شرب نقاط مختلف استان که مردم در ماه‌های اخیر، با آن مواجه‌اند، برکنار شود.

علوی با بیان اینکه بنده هیچ غرض شخصی با مدیرعامل شرکت آبفا کردستان نداشته و این موضع‌گیری‌ها تنها به‌خاطر حل مشکلات مردم است، گفت: شخصاً به مسئولان وزارت نیرو اعلام کرده که خودشان گزینه جدید برای مدیریت شرکت آب و فاصلاب شهری استان انتخاب کنند اما در انتخابشان «تخصص، کارآمدی و توانمندی» فرد را در نظر بگیرند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *