مسابقات قرآنی خانواده پاسداران در استان‌های سراسر کشور برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم زنگنه امشب در مراسم اختتامیه نهمین دوره مسابقات قرآن کریم در تالار قدس حرم مطهر اظهار داشت: اولویت سازمان فرهنگی سپاه پاسداران، خانواده، قرآن و عترت است، در زمینه‌های مختلف قرآنی مانند روخوانی و روان‌خوانی در سنین مختلف استقبال کنندگان زیادی داشتیم.

رئیس سازمان فرهنگی خانواده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: امشب به تمامی افراد مقام‌دار در حوزه‌های قرآنی جوایز نفیسی اهدا می‌شود، ۷۱۰ نفر در این مسابقات شرکت کردند و تعدادی از آنها در رقابت‌ها به مقام نخست تا سوم رسیدند، برنامه کنونی با حضور سردار سلامی برگزار شده است و امیدواریم این شکل برنامه‌ها به همین نحو در استان‌ها هر سال برگزار شود.

وی تصریح کرد:  این مسابقات در ۶ رشته قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، مفاهیم و حفظ‌های ۱۰، ۲۰ و ۳۰ جزء قرآن کریم ویژه همسران و فرزندان پاسداران سپاه بوده و در مسابقات مقدماتی ۵۳ هزار نفر حاضر بودند که ۱۵۰۰ نفر از آنان در مرحله نیمه‌نهایی حاضر بودند و از این تعداد نیز ۸۰۰ نفر به مرحله نهایی راه یافتند.

زنگنه گفت: در مرحله کشوری نهمین دوره مسابقات قرآنی کشوری ویژه خانواده پاسداران سپاه که برگزارکننده این رویداد قرآنی سپاه امام رضا(ع) بود، ۲۹۱ نفر گروه همسران، ۲۹۹ نفر در گروه پسران و ۲۱۰ نفر در گروه دختران حاضر بودند که ۲۱ نفر از آنان از خراسان رضوی بودند.

وی ادامه داد: در اختتامیه این رویداد قرآنی از ۵۴ برگزیده با اهدای هدایایی ارزنده تقدیر به عمل آمد و از هر گروه ۱۸ برگزیده در ۶ رشته به عنوان برگزیده (نفرات اول، دوم و سوم) معرفی و تجلیل شدند.

انتهای پیام/۲۸۱/ح

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *