تجمع بزرگ «شکوه مقاومت» با حضور بسیجیان در استان کرمانشاه برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، سردار بهمن ریحانی در نشست خبری که صبح امروز در سپاه نبی‌اکرم(ص) استان برگزار شد، با اشاره به اینکه هفته بسیج از ۳۰ آبان ماه آغاز و تا ۶ آذر ادامه دارد اظهار داشت: شعار محوری امسال بسیج چهل سال خدمت، جهاد و شهادت است و این چهل‌سالگی با صدور بیانیه گام دوم انقلاب به عنوان سند راهبردی برای تکمیل موفقیت‌های بسیج مصادف شده است.

وی با بیان اینکه این سند یک مکمل برای اهداف خرد و کلان بسیح است عنوان کرد: امام(ره) بسیج را برای حضور جوانان و نوجوانان راه‌اندازی کرد و مقام معظم رهبری در سند راهبردی نیز به این اقشار توجه کرده‌اند.

سردار ریحانی با اشاره به مهمترین برنامه‌های هفته بسیج در استان گفت: در پنجم آذر تجمع بزرگ بسیج با عنوان شکوه مقاومت برگزار می‌شود و برگزاری همایش طلایه‌داران اقتصاد مقاومتی و شکوه هجرت نیز از دیگر برنامه‌های مهم در این هفته است. 

فرمانده سپاه حضرت نبی‌اکرم (ص) افزود: تجدید پیمان با آرمان‌های امام(ره) با حضور در بیت نماینده ولی فقیه، گلباران مزار شهدا، حضور بسیجیان در نماز جمعه، تشکیل حلقه‌های صالحین در نماز جمعه و تشکیل میر خدمت مسئولان در مساجد از دیگر برنامه‌ها است.

ریحانی بیان کرد: برگزاری یادواره‌های آبروی محله، مسابقات فرهنگی، هنری و ورزشی، سرکشی از خانواده معظم جانبازان و ایثارگران، برپایی ایستگاه‌های خدمت‌دهی از جمله ایستگاه‌های سلامت و خاطره‌گویی ایثارگران از برنامه‌های تعیین نشده برای هفته بسیج در استان است.

وی از افتتاح پروژه‌های محرومیت‌زدایی از جمله ۱۰۰ واحد مددجویان در این هفته خبرداد و گفت: افتتاح پروژه‌های عمرانی بسیج همچون سالن‌های ورزشی، سخنرانی فرماندهان قبل از خطبه‌ها، همایش سراسری طوایف، به صدا درآوردن زنگ بسیج در مدارس، افتتاح نمایشگاه دائمی مخترعان بسیجی در خانه نخبگان، جشنواره ایده‌های برتر و جهادگران علمی و فناوری، برگزاری کلاس‌ها و کرسی‌های آزاداندیشی و اجرای هر مسجد یک حقوقدان نیز از دیگر برنامه‌ها است.

ریحانی با بیان اینکه از سال ۹۰ تاکنون ۱۹ هزار و ۲۶۶ پروژه عمرانی از جمله آبرسانی، ساخت مدرسه، خانه بهداشت و مدرسه با اعتبار ۱۵۸ میلیارد و ۹۲۰ میلیون تومان احداث، مرمت و تعمیر شده است افزود: در این مدت ۱۰ هزار و ۶۴ پروژه غیرعمرانی همچون اهدای لباس و پوشاک و جهیزیه و سبد معیشتی با اعتبار ۱۰۱ میلیارد و ۶۰۷ میلیون تومان اجرا شده است.

فرمانده سپاه حضرت نبی‌اکرم (ص) استان کرمانشاه گفت: در زمینه اشتغال، آموزش و توانمندسازی ۱۵ هزار و ۳۴۱ نفر آموزش داده شده و به ۵۳۰۶ نفر به مبلغ ۶۰ میلیارد و ۶۹۴ میلیون تومان تسهیلات اقتصاد مقاومتی پرداخت شده است.

ریحانی با بیان اینکه در زمینه اردوهای جهادی ۳۳۰ گروه جهادی آموزش داده شده‌اند و شناسنامه‌دار هستند و در شرایط خاص به مناطق خاص اعزام می‌شوند افزود: اردوهای فرهنگی و سلامت به تعداد ۴۴۰۳ اردو با ۱۰۲ هزار نفر روز اجرا شده است.

وی با اشاره به اینکه اردوهای هجرت با حضور ۱۵۱ هزار و ۱۰۱ نفر از دانش‌آموزان اجرا شده و ۷۰۳۷ مدرسه تعمیر و مرمت شده‌اند گفت: ۲۰۹۰ اردوی جهادی سلامت با ویزیت رایگان ۲۰۹۰ اردو با ویزیت رایگان برگزار شده و ۱۹۲ هزار و ۱۲۸۴ جراحی انجام و ۲۹ بیمارستان صحرایی نیز در این مدت برپا شده است. 

ریحانی با بیان اینکه در اربعین امسال سپاه در چند بخش فعالیت داشت عنوان کرد: چند سوله بزرگ برای اسکان ۱۰ هزار نفر فراهم شد و در بخش فرهنگی تمام مسیر کرمانشاه تا خسروی با تابلوهایی مزین شده بود و در بخش حمل و نقل نیز ۴۰ اتوبوس برگشت در نظر گرفته شده بود که زائران از خسروی تا همدان رایگان منتقل می‌شدند.

وی گفت: در بخش امنیت با توجه به اینکه گزارش‌های امنیتی از مرز می‌رسید گردان‌های امنیتی اعزام شدند و سپاه قدس در بازگشایی راه خسروی نقش مؤثری داشت و امید داریم در چند سال آینده مسیر اصلی تردد زائران مرز خسروی باشد آنچنان که در گذشته‌ها نیز مرز خسروی مسیر تردد زائران بوده است.

ریحانی با اشاره به قرارگاه پیشرفت و آبادانی که حدود سه سال گذشته تشکیل شده است افزود: پنج دهستان از شهرستان‌های کرمانشاه، ثلاث‌باباجانی، قصرشیرین، گیلانغرب و سنقر و کلیایی به صورت نمونه برای اقدامات اشتغالزایی، زیرساختی، بهداشتی و فرهنگی تعیین و تاکنون ۷۶ میلیارد تومان برای این طرح‌ها هزینه شده است. 

وی با بیان اینکه بدون تردید بسیج به عنوان یک مدل حرکت مردمی از بی‌نظیرترین تشکل‌های مردمی در سطح جهان است عنوان کرد: هیچکدام از نهادهای حرکتی در سطح انقلاب‌هایی جهان از نظر شکل و محتوا قابل مقایسه با بسیج نیست و بسیج یکی از الطاف الهی در سطح کشور و دنیا است.

ریحانی با بیان اینکه بسیج تنها بر ملت ایران ارزانی نشد بلکه سبب الهام و الگو برای جنبش‌های مردمی در بسیاری از نقاط جهان شد گفت: بسیج یک الهام الهی بر امام(ص) است که ایشان مأمور شدند این سازمان مقدس را برای بیمه کردن انقلاب در برابر تهدیدات دشمنان ایجاد کنند.

وی با اشاره به اینکه تشکیل بسیج زمانی انجام شد که با تأکید امام با عدم انحلال ارتش همراه بود افزود: چنانچه تنها صحبت از تمامیت ارضی، دفاع از انقلاب و امنیت بود حضور ارتش و سپاه کافی بود اما امام(ره) به دنبال ایجاد ارتش مردمی و سازمان‌یافته برای دفاع از انقلاب و تفکرات آن در سراسر دنیا بود.

ریحانی با بیان اینکه بسیج در تراز جهانی مطرح است بیان کرد: هدف کلان از تشکیل بسیج حراست از اصل انقلاب و دستاوردهای آن است و امام(ره) فرمودند چنانچه در کشوری تفکر بسیج رخنه کند از چشم تمام دشمنان دور می‌ماند.

وی با اشاره به اینکه دفاع مقدس جلوه زیبایی از حضور این ارتش مردمی بود گفت: امام(ره) برای اینکه نظام را تا زمان ظهور امام زمان(عج) بیمه کند بسیج را تشکیل داد.

ریحانی با بیان اینکه ایجاد بعد فرهنگی تراز انقلاب و فراتر از مرزها از اهداف خرد تشکیل بسیج بود عنوان کرد: همین ارتش مردمی در عراق و سوریه داعش را زمین‌گیر کرد و مردمی کردن امنیت از دیگر اهداف تشکیل بسیج بود.

وی با اشاره به اینکه بازدارندگی در مقابل تهدیدات نرم و سخت از دیگر اهداف بسیج است بیان کرد: پس زدن تفکرات فاسد، دفاع از تفکرات انقلاب و حضور در جبهه‌های دفاع مقدس همه جلوه‌هایی از مقابله با تهدیدات نرم و سخت است.

فرمانده سپاه حضرت نبی‌اکرم(ص) با بیان اینکه امروز نفوذ تفکر و عمق مقاومت تا خاورمیانه پیش رفته است گفت: هرجا ملت با هم انسجام و وحدت داشته باشند پیروزی حاصل می‌شود آنچنانکه در اتفاقات اخیر اینچنین شد.

وی با بیان اینکه یکی دیگر از اهداف بسیج تحقق‌بخشی به مدیریت جهادی است گفت: در مدیریت جهادی زمان و وقت و خستگی دیده نمی‌شود و باید بدانیم تحریم‌ها بخش کوچکی از مشکلات اقتصادی است و بخشی نوع مدیریت است که چنانچه به درستی عمل شود این مشکلات ایجاد نمی‌شود. 

انتهای پیام /۸۳۱ / ع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *