توصیه حجت‌الاسلام قرائتی به مدیران؛ حداقل دو بار در هفته به مساجد بروید

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، حجت‌الاسلام محسن قرائتی عصر امروز در نشست صمیمی با مدیران دستگاه‌های اجرایی استان گلستان، اظهار داشت: علمای حکومت اسلامی باید ویژگی خاصی داشته باشند و در جمهوری اسلامی ایران مدیریت باید در مسیر خدمت‌رسانی به مردم باشد.

وی با بیان اینکه کشور در اشتغال، ناتوان و فلج شده زیرا فارغ التحصیلان دانشگاهی در کشور مهارتی ندارند، گفت: مهارت باید به بدنه تحصیل تزریق شود و اگر دانش‌آموزان مهارت فرانگرفتند آموزش و پرورش نباید برای آنها دیپلم صادر کند.

رئیس ستاد اقامه نماز بیان داشت: سه میلیون لیسانس و فوق لیسانس در کشور داریم که بیکارند زیرا این تعداد میز برای خدمت در کشور وجود ندارد و اشتغال این عده به مهارت آنها وابسته است.

قرائتی در ادامه با بیان اینکه اگر زکات دهیم فقیری در کشور نخواهیم داشت، خاطرنشان کرد: هنوز در انجام وظایف مسلمانی خود به تکامل نرسیده‌ایم و بیش از ۹۰ درصد مردم زکات نمی‌دهند.

وی اضافه کرد: مدیران ما باید حداقل دو بار در هفته به مساجد بروند و فرزندان خود را به نماز تشویق کنند.

به گفته وی، حدود ۵۰ هزار معلم در دانشگاه فرهنگیان هستند، آنها گزینش شده و شغل آینده آنها مشخص است و از آموزش و پرورش حقوق دریافت می‌کنند، یکی از برنامه‌های من انجام سخنرانی برای دانشجویان دانشگاه فرهنگیان در استان‌ها است.

انتهای پیام/۵۸۲/ش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *