جشن‌های گلریزان برای آزادی زندانیان در سراسر استان گلستان برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، حجت‌الاسلام روح‌الله سلیمانی‌فرد پیش از ظهر امروز در حاشیه برگزاری جشن گلریزان ویژه بانوان برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد که در امامزاده نور برگزار شد، اظهارداشت: سازمان اوقاف و امور خیریه و مجموعه دستگاه قضایی از جمله سازمان زندانها، تفاهم‌نامه‌ای برای آزادی زندانیان جرایم مالی غیرعمد امضا کردند که براساس آن قرار است در استان سلسله جشن‌های گلریزان برگزار شود.

وی افزود: امروز با همکاری اداره کل بانوان استانداری، جشن گلریزان برای کمک به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد در امامزاده نور برگزار شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بیان داشت: با توجه به وجود تعداد زیادی زندانی جرایم غیرعمد در استان تلاش کردیم کمک‌های واقفان را به سمت آزادی این افراد هدایت کنیم. از ابتدای امسال تا کنون ۱۱ زندانی با کمک واقفان آزاد شدند.

سلیمانی‌فرد گفت: در این ایام نیز جشن‌های گلریزان برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد در سراسر استان برگزار می‌شود. همچنین خیران می‌توانند وقف‌هایی متناسب با نیاز جامعه از جمله آزادی زندانیان جرایم غیرعمد داشته باشند.

طبق آمار دادگستری گلستان ۲۸۷ زندانی جرایم غیرعمد برای بدهی ۱۹۰ میلیارد تومانی در زندان‌ها به سر می‌بَرند. از ابتدای امسال ۱۲۵ زندانی جرایم غیرعمد با کمک خیران و ستاددیه از زندان آزاد شدند.

انتهای پیام/۵۸۲/ ت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *