سمنان| شب‌نشینی «شب چله» در منزل ۴۰ شهید شهرستان سرخه برگزار می‌شود

مرتضی عبداللهی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم در سرخه، با بیان اینکه زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست اظهار داشت: بسیجیان شهرستان سرخه ایده‌ای را در قالب برپایی یک برنامه در شب یلدا ارائه دادند و بر اساس آن ایده قرار است شب یلدا را در کنار پدران و مادران شهدا باشیم.

وی افزود: این برنامه با عنوان «شب‌نشینی شب چله» در منزل چهل شهید شهرستان سرخه به مناسبت چهل‌سالگی بسیج مستضعفین برگزار می‌شود.

فرمانده سپاه ناحیه سرخه عنوان کرد: بر اساس بررسی‌های انجام‌شده که از سوی بسیجیان انجام‌شده است قرار است به بهانه شب یلدا دیدار پدران و مادران ۴۰ شهید شهرستان سرخه که عده‌ای در سرخه، تعدادی در روستاهای تابعه این شهرستان و تعدادی نیز در سمنان ساکن هستند؛ انجام شود.

عبداللهی با اشاره به نقش تسهیل‌گری سپاه سرخه در برگزاری این برنامه بیان کرد: این اقدام و تأمین هزینه‌های جانبی برای اجرای آن از سوی بسیجیان، خیران و مردم شهیدپرور سرخه انجام‌شده است.

وی خاطرنشان کرد: دیدار با این خانواده‌های معزز شهدا در طول مدت سه روز از جمعه بیست و نهم تا روز یکشنبه اول دی‌ماه انجام می‌شود و همراه با این سرکشی‌ها بسته‌های شب چله شامل میوه و تنقلات تقدیم می‌شود.

فرمانده سپاه ناحیه سرخه با بیان اینکه این دیدارها با حضور فرماندهان حوزه‌های مقاومت بسیج، امامان جمعه و تعدادی از بسیجیان و پاسداران این شهرستان انجام می‌شود گفت: دیدار با خانواده شهدا آن‌هم در بلندترین شب سال فرصتی بسیار مغتنم و مناسب است که به پدران و مادران شهدا ارادت و احترام مردم را به‌صورت نیابتی برسانیم.

عبداللهی گفت: خانواده شهدا تاج سر این ملت هستند و امروز دست‌های پنهانی درصدد از بین رفتن یاد و خاطره شهیدان است و نباید اجازه داد که این دسیسه دشمنان عملی شود.

فرمانده سپاه ناحیه سرخه به بیانات رهبر معظم در اهمیت زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا اشاره کرد و افزود: رهبر معظم انقلاب فرموده‌اند «یاد و نام شهیدان مایه‌ی سربلندی ملت و نشانه‌ی راه به‌سوی پیروزی است؛ فداکاری شجاعانه‌ی آنان است که عظمت ملت‌ها و عمق مبانی فرهنگی و تمدنی آنان را به اثبات می‌رساند. همه وظیفه‌داریم نام‌های نورانی شهیدان را تکریم کنیم و عظمت جایگاه آنان را در یادها ماندگار سازیم. افتخاری است برای کوی‌ها و برزن‌ها که نام شهید و عنوان شهادت بر فراز آن‌ها بدرخشد. این موهبت هم‌اکنون در سراسر کشور وجود دارد و باید ادامه یابد».

انتهای پیام/۳۶۳/ح

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *