قم| وضعیت عمومی آیت‌الله ممدوحی مناسب است

مجید ممدوحی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در قم، با اشاره به آخرین وضعیت آیت‌الله ممدوحی اظهار داشت: به لطف خدا حال پدرم مساعد است و خطر رفع شده است.

وی افزود:عفونتی که در بدن ایشان وجود داشت رفع شده و زیر نظر متخصصین بیمارستان هستند و آزمایش‌هایی که انجام‌شده به لطف خدا مناسب است و فردا به بخش منتقل می‌شوند.

فرزند آیت‌الله ممدوحی تصریح کرد:پزشکان از وضعیت عمومی آیت‌الله ممدوحی رضایت کامل دارند و ضعف جسمانی ایشان برطرف شده است.

ممدوحی خاطرنشان کرد: عفونتی در بدن وجود داشت که رفع شده و وضع عمومی ایشان بهبود پیداکرده است.

به گزارش تسنیم، آیت‌الله ممدوحی روز چهارشنبه۲۲ آذرماه براثر عفونت و ضعف جسمانی در بیمارستان ‌بستری‌شده است.

این عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از حوزه انتخابیه تهران برای حضور در انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری ثبت‌نام کرد.

آیت‌الله حسن ممدوحی در سال‌ ۱۳۱۸ هجری‌ شمسی‌ در کرمانشاه‌ در خانواده‌ای‌ متدین‌ و دانش‌دوست‌ چشم‌ به‌ جهان‌ گشود و پس‌ از اتمام‌ تحصیلات‌ کلاسیک به‌ تحصیل‌ علوم‌ دینی‌ روی‌ آورد و برای ادامه تحصیل به قم آمد.

علامه‌ سید محمدحسین طباطبایی‌ و آیات‌ گلپایگانی،‌ ستوده‌، میرزا هاشم‌ آملی‌ و مشکینی‌ ازجمله استادان ایشان بودند.

زندگی‌ آیت‌الله‌ ممدوحی‌ سرشار از تلاش‌های‌ علمی‌ و فرهنگی‌ است، این‌ عالم‌ بزرگوار در سال‌های‌ عمر خود بارها کتاب‌های درسی‌ فقهی‌ و اصولی‌ تا سطح‌ کفایه الاصول‌ را تدریس‌ و از این‌ رهگذر شاگردان‌ بسیاری‌ را تربیت‌کرده است‌.

آیت‌الله‌ ممدوحی‌ با نخستین‌ بارقه‌های‌ مبارزه‌ با رژیم‌ طاغوت‌، به‌صف‌ مبارزان‌ پیوست‌ و در طول‌ سالیان‌ حکومت‌ خاندان‌ پهلوی‌ از هیچ‌ تلاشی‌ درراه‌ مبارزه‌ با آن‌ حکومت‌ خائن‌ فروگذار نکرد که‌ براثر آن‌، بارها مورد تعقیب‌ و تهدید قرار گرفت‌.

همکاری‌ خود با جامعه‌ مدرسین‌ حوزه‌ علمیه‌ قم‌ را از همان‌ سال‌ها آغاز کرد و در امور گوناگون‌ به‌ برنامه‌ریزی‌ برای‌ مبارزه‌ منسجم‌ می‌پرداخت‌، او در اماکن‌ و شهرهای‌ گوناگون‌ سخنرانی‌ علیه‌ رژیم‌ شاه‌ انجام‌ می‌داد که‌ گاه‌ به‌ دستگیری‌ و بازداشت‌ او می‌انجامید، آیت‌الله‌ ممدوحی‌ پس‌ از انقلاب‌ نیز به‌ حمایت‌ خود از امام‌ خمینی(ره‌) و رهبر معظم‌ انقلاب‌ ادامه‌ داد و در مسائل‌ گوناگون‌ همواره‌ مدافع‌ انقلاب‌ بوده است.

انتهای پیام/۴۵۲/ ع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *