تهران| مراسم یادبود شهید خلبان "محمدرضا رحمانی" در شهرری برگزار شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ری، مراسم یادبود شهید امیر سرتیپ دوم خلبان محمدرضا رحمانی عصر امروز در مسجد جامع آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) با حضور خانواده شهید رحمانی، امیر عزیز نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی، فرماندهان و کارکنان ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران برگزار شد.

خلبان امیر سرتیپ شهید محمدرضا رحمانی روز چهارشنبه ۴ دی‌ماه سال جاری هنگام پرواز آموزشی با یک فروند جنگنده میگ ۲۹ نیروی هوایی ارتش حین انجام مأموریت در ارتفاعات سبلان دچار سانحه شد و به فیض شهادت رسید.

پس از سانحه با وجود اعزام تیم‌های مختلف جستجوگر و کوهنوردان محلی و مردم منطقه به دلیل شرایط بد جوی شناسایی محل سقوط جنگنده و دریافت اطلاعات از وضعیت خلبان به‌سختی انجام گرفت و در نهایت ظهر جمعه شهادت سرهنگ خلبان محمدرضا رحمانی محرز و تأیید شد.

امیر سرتیپ شهید محمدرضا رحمانی از نیروهای مجرب پایگاه دوم شکاری تبریز متولد سال ۱۳۵۵ بود و در سال ۱۳۷۳ به استخدام نیروی هوایی ارتش درآمد و دوره‌های مقدماتی و تکمیلی خلبانی خود را زیر نظر خلبانان خبره ارتش طی کرد.

وی پس از پایان دوره های آموزشی تکمیلی به‌عنوان خلبان جنگنده اف ۵ در نیروی هوایی مشغول به انجام‌وظیفه در حراست از آسمان ایران شد و پس‌از آن نیز با جنگنده میگ ۲۹ خدمت صادقانه خود را در پایگاه شهید فکوری تبریز ادامه داد.

انتهای پیام/۲۲۰/ ع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *