اردبیل| اقشار آسیب‌پذیر جامعه نیازمند شناسایی دقیق افراد است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، بهزاد ستاری بعد از ظهر امروز در نشست تخصصی با مدیرکل کمیته امداد اردبیل اظهار داشت: شناسایی دقیق اقشار آسیب‌پذیر کمک می‌کند تا خدمات به صورت هدفمند در بین آنها توزیع شود و در این زمینه همکاری و تعامل هرچه بیشتر کمیته امداد و سازمان بهزیستی، خدمات‌رسانی به نیازمندان استان اردبیل را تسریع خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه افراد داری معلولیت در اولویت رسیدگی سازمان بهزیستی قرار دارند، بیان کرد: ارائه خدمات حمایتی به خانوار بی‌بضاعت و افراد نیازمند جامعه نیز از دیگر فعالیت‌های مهم این سازمان است.

ستاری با اعلام اینکه آماده همکاری با کمیته امداد استان اردبیل به منظور رفع نیازهای اساسی نیازمندان هستیم، افزود: در کنار هم‌افزایی و تلاش برای مشارکت هرچه بیشتر خیران در طرح‌های حمایتی، آمادگی داریم در زمینه برگزاری کارگاه‌های مهارت‌ زندگی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی با کمیته امداد استان اردبیل همکاری کنیم.

مدیرکل سازمان بهزیستی استان اردبیل با اشاره به اینکه تشکیل کمیته ساماندهی مشارکت‌های مردمی در مناسبت‌های ملی و مذهبی از مباحث مهم در امر هم‌افزایی با کمیته امداد است، گفت: در زمینه‌های پیشگیری از معلولیت، کاهش آسیب‌های اجتماعی و همچنین برگزاری باشکوه جشن نیکوکاری همکاری‌های گسترده‌تری با کمیته امداد استان اردبیل خواهیم داشت.

حسین دشتی، مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: تعامل و ارتباط تنگاتنگی بین کمیته امداد و بهزیستی وجود دارد که با برگزاری نشست‌های تخصصی به دنبال راهکارهای مناسب‌تر برای خدمت‌رسانی هرچه بیشتر به اقشار آسیب‌پذیر جامعه هستیم.

وی با بیان اینکه یکی از مباحث مهم برگزاری هرچه باشکوه‌تر «جشن نیکوکاری» است، افزود: با توجه به شرایط اقتصادی برخی خانوار بی‌بضاعت جامعه، نیازمند یاری بیش از پیش خیران هستیم تا در آستانه عید نوروز بتوانیم بخش قابل توجهی از مشکلات مددجویان را برطرف کنیم.

دشتی با اشاره به اینکه نیازهای اقشار آسیب‌پذیر در حال افزایش است، بیان کرد: تعامل هر چه بیشتر دستگاه‌های حمایتی کمیته امداد و بهزیستی می‌تواند علاوه بر ارتقای همبستگی اجتماعی، سبب کاهش نیازهای خانوار مستمند شود.

انتهای پیام/۱۳۱/ح

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *