لرستان| تسهیلات ارزان قیمت در اختیار متقاضیان سرمایه‌گذاری در مناطق محروم قرار می‌گیرد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سلسله، عباسی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طرح اشتغال روستایی و عشایری یکی از مهمترین برنامه‌های دولت است که با هدف ایجاد فرصت‌های شغلی و در قالب طرح‌های بزرگ و متوسط مقیاس در مناطق کمتر برخوردار به‌ویژه بخش‌های روستایی و عشایری اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه دولت تسهیلات ارزان‌ قیمت و مشوق‌های خاصی را برای افزایش سرمایه‌گذاری در این مناطق در نظر گرفته است افزود: یکی از سیاست‌های تشویقی ما این است که از محل صندوق توسعه ملی تسهیلاتی با سود شش درصد، ۹ درصد و در مناطق مرزی چهار درصد به متقاضیان سرمایه‌گذاری واگذار کنیم.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور سرمایه‌گذاری و اشتغال وزارت کشور عنوان کرد: مبلغ ۲۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات از محل تبدیل دلار به ریال در اختیار چهار موسسه قرار گرفته است که امیدواریم با استمرار این تسهیلات در سال‌های آینده بتوانیم چهره مناطق کمتر برخوردار را تغییر دهیم.

وی با اشاره به رویکرد و نگاه حمایتی دولت به طرح‌های تاثیرگذار خارجی، تصریح کرد: ما نهایت تلاش خود را کردیم تا فرآیند بررسی، تصویب و اجرای سرمایه‌گذاری خارجی در استان‌ها را بهبود ببخشیم.

عباسی با بیان اینکه در راستای افزایش سرمایه‌گذاری و حمایت از بخش خصوصی اختیارات استان‌ها افزایش پیدا کرده خاطرنشان کرد: بیش از ۲۱۵ اختیار ملی به استان‌ها واگذار شده است.

انتهای پیام/۶۴۸/ح

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *